
Robot Pick And Place Cu 6 capete de ridicare
NeoDen7 a fost întrerupt. Căutați un upgrade?
Descoperiți NeoDen9- o alternativă mai puternică și superioară, care este alegerea ideală pentru nevoile dvs.
Alegeți și plasați robotul cu 6 capete de lucru Neoden7
Industria aplicațiilor
Industria aparatelor de uz casnic, industria electronică auto, industria energetică, industria LED-urilor, industria de securitate, industria instrumentelor și contoarelor, industria comunicațiilor, industria controlului inteligent, industria internetului lucrurilor șiindustria militara etc.

Software compatibil
Altium designer, Protell99SE, PADS, Kicad, Eagle, Cadint, Cadence Orcad, Cadence Allegro, PROTEUS..etc
1. Sistem integrat de viziune de zbor
2. Acționat Servo Panasonic, feedback de poziție de la scale liniare de 2 microni cuplate cu un cap de plasare de precizie
3. 6 Cap de ridicare-simultan
4. Rate de plasare până la 14.000 cph
5. GUI (interfață grafică cu utilizatorul) din clasa sa, folosind software-ul bazat pe Windows®-, permite programarea în câteva minute
6. Amplasați, gestionați și urmăriți cu precizie componentele cuAlimentatoare inteligente
7. Până la 64 (toate în 8 mm) alimentatoare de bandă
8. Plasează cu precizie o gamă largă de componente, inclusiv 0402, LED, BGA, QFP cu pas de 0,4 mm, conectori SMT și multe altele
9. Sprijină alimentatoarele cu bandă tăiată, în vrac, cu tuburi sau cu tăvi
Detalii despre mașină





NeoDen oferă soluții complete de linie de asamblare smt, inclusiv cuptor cu reflow SMT, mașină de lipit cu valuri, mașină de preluare și plasare, imprimantă de pastă de lipit, încărcător de PCB, descărcator de PCB, montator de cipuri, mașină SMT AOI, mașină SMT SPI, mașină SMT X-Ray, echipament de linie de asamblare SMT, echipament de linie de asamblare SMT, echipament de linie de asamblare SMT, echipament de producție SMT, orice fel de echipamente de producție PCB, vă rugăm să contactați, etc. ne pentru mai multe informatii:
Hangzhou NeoDen Technology Co.,Ltd
E-mail:info@neodentech.com
Vă mulțumim foarte mult pentru sprijinul acordat aparatelor Neoden Tech.
Ce este linia de producție SMT?
De asemenea, numită linie de asamblare smt
SMT este noua tehnologie pentru producerea circuitului. Cu mulți ani în urmă, oamenii produc fire de utilizare a circuitelor, astfel încât produsul electronic este mare și greu de utilizat și de luat. Deci direcția de dezvoltare a circuitului devine mai mică, apoi oamenii au inventat PCB-ul, acesta poate pune circuitul pe un PCB mic și apoi componentele au inventat pentru a scoate rezistențele, condensatorii de pe PCB. Toată tehnologia evaluată în acest proces este SMT.
Componentele electronice tradiționale comprimate într-un volum de doar câteva zecimi din dispozitivul direct la pastă de componente de asamblare de suprafață, imprimată pe placa de circuit imprimat locația suprafeței tehnologiei de asamblare.
În comparație cu procesul tradițional, SMT are densitate mare, fiabilitate ridicată, cost redus, miniaturizare, automatizare a câmpului sonor și alte cinci caracteristici.
Parametri:
| Numărul de capete cu Viziunea activată | 6 |
| Rata de plasare | 14000 CPH (viteză maximă) |
| Capacitatea alimentatorului | 64 |
| Motor de antrenare | Servomotor Panasonic A6 |
| Lățimea benzii | 8mm,12mm,16mm,24mm,32mm,44mm |
| Alimentatoare cu vibrații | selectabil |
| Capacitatea tăvii IC | 10 |
| Dimensiuni componente cu viziune | Dimensiunea cea mai mică a componentei: 0402 Dimensiunea cea mai mare a componentei: 40*40mm |
| Componente aplicabile | 0402, CI cu pas fin-, componentă LED, diodă, triodă, comutator de fixare |
| Înălțimea maximă a componentei | 10 mm |
| Rotaţie | +/-180(360) |
| Rezoluție Axa X/Y | +/-0,01 mm |
| Dimensiunea PCB aplicabilă | 630 mm * 300 mm (1200 opțional) |
| Control principal | GUI |
| Alimentare electrică | 220V, 50Hz (convertibil la 110V) |
| Sursa de aer | 0,6 MPa |
| Putere | 500W |
| Dimensiunea ambalajului | 142*122*166.5CM |
| Greutate netă | 280KGS |
| Greutate brută | 360KGS |
Tag-uri populare: robot de ridicare și plasare cu 6 capete de ridicare, China, producători, furnizori, en-gros
Trimite anchetă
