Cuptor SMD Reflow
Caracteristică
Placă de încălzire din aliaj de aluminiu de înaltă performanță în loc de conductă de încălzire, atât economia de energie, cât și de înaltă eficiență, precum și abaterea de temperatură transversală este semnificativ redusă în comparație cu produsele similare pentru cuptor de reflux de pe piață.
Sistemul profesional și unic de monitorizare a temperaturii suprafeței plăcii cu 4 căi poate oferi feedback în timp util și cuprinzător în funcționarea efectivă, care poate face față în mod eficient oricăror produse electronice complexe.
Termostatul intern este fabricat din oțel inoxidabil, care este ecologic și nu are miros deosebit. Laturile interioare sunt echipate cu izolație pentru prevenirea eficientă a pierderii de căldură.
Sistemul de control adoptă cipuri importate, iar precizia de control a temperaturii atinge ± 0,5%.
Specificație
| Numele produsului | Cuptor NeoDen IN12 SMD reflow |
| Model | NeoDen IN12 |
| Cantitatea zonei de încălzire | Upper6 / Down6 |
| Ventilator de răcire | Superior4 |
| Viteza transportorului | 50 ~ 600 mm / min |
| Interval de temperatură | Temperatura camerei ~ 300 ℃ |
| Precizia temperaturii | 1℃ |
| Abaterea temperaturii PCB | ±2℃ |
| Înălțimea maximă de lipit (mm) | 35 mm (include grosimea PCB-ului) |
| Lățime maximă de sudare (lățime PCB) | 350mm |
| Lungimea camerei de proces | 1354mm |
| Alimentarea cu energie electrică | AC 220v / monofazat |
| Dimensiunea mașinii | L2300mm × W650mm × H1280mm |
| Timp de încălzire | 30 minute |
| Greutate netă | 300 kg |
Caracteristici

Conservarea energiei și protecția mediului
Sistem de filtrare a fumului sudat încorporat
consum redus de putere
cerințe reduse de alimentare

Mai sigur de utilizat
Capacul de temperatură superioară este automat limitat odată deschis
asigurând în mod eficient siguranța personală a operatorilor.

Sistem inteligent de control
Sistemul de control inteligent dezvoltat personalizat
Sistem profesional și unic de monitorizare a temperaturii suprafeței plăcii cu 4 căi
Măsurați în timp real temperatura de lipit PCB

Aspect elegant
Mai mult în conformitate cu mediul de utilizare high-end
Design industrial ușor, miniaturizat, profesional
Design frumos și elegant
Serviciul nostru
Mai multe servicii profesionale în domeniul ambalării și imprimării produselor de export.
Capacitate mai bună de fabricare.
Termen de plată diferit de ales: T / T, Western Union, L / C, Paypal.
De înaltă calitate / material sigur / preț competitiv.
Comandă mică disponibilă.
Răspuns rapid.
Transport mai sigur și mai rapid.
Dacă aveți nevoie, nu ezitați să ne contactați pentru mai multe informații.

Q1: Care este termenul de livrare pentru producția în serie?
A: Aproximativ 15-30 de zile.
Q2: Cât de departe este fabrica dvs. de aeroport și gară?
R: De la aeroport aproximativ 2 ore cu mașina și de la gară aproximativ 30 de minute.
Vă putem prelua.
Q3:Care sunt condițiile dvs. de livrare?
R: Acceptăm EXW, FOB, CFR, CIF etc. Puteți alege unul care este cel mai convenabil sau cel mai rentabil pentru dvs.
Despre noi



Informații rapide despre NeoDen:
① Înființat în 2010, 200+ angajați, 8000+ mp fabrică
Produse ②NeoDen: Mașină PNP din seria Smart, NeoDen K1830, NeoDen4, NeoDen3V, NeoDen7, NeoDen6, TM220A, TM240A, TM245P, cuptor de reflow IN6, IN12, imprimantă pentru lipire FP2636, PM3040
③Cu 10000+ clienți de succes din întreaga lume
④30+ Agenți globali acoperiți în Asia, Europa, America, Oceania și Africa
AmpR& Centru D: 3 R& departamente D cu 25+ profesionale R& ingineri D
A fost listat cu CE și a primit 50+ de brevete
30+ ingineri de control al calității și asistență tehnică, 15+ vânzări internaționale de vârstă, clienți care răspund în timp util în 8 ore, soluții profesionale care oferă în 24 de ore
Dacă aveți nevoie, nu ezitați să ne contactați pentru mai multe informații.
Tag-uri populare: cuptor SMD reflow, China, producatori, furnizori, en-gros
Trimite anchetă




